Kronika Wydarzeń Bieżących

Bp Markowski: Dialog międzyreligijny to nie interes.

Na stronie od 2019-01-17

17 stycznia 2019 r.

Bp Markowski: Dialog międzyreligijny to nie interes

Dawid Gospodarek (KAI): (...) „Nie przychodzę żeby zatracać”. Dlaczego wybrano właśnie ten fragment Księgi Ozeasza (11,9)?
Bp Rafał Markowski: Pomysł na hasło tegorocznego Dnia Judaizmu to owoc wspólnej pracy w ramach Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem. Padały różne propozycje. Jednak akurat to hasło może być znaczące, uwzględniając kontekst, przede wszystkim tego co się dzieje w świecie i wokół nas.

/Więź/

Centralne nabożeństwo Słowa Bożego XXII Dnia Judaizmu

Na stronie od 2019-01-17

17 stycznia 2019 r.

Centralne nabożeństwo Słowa Bożego XXII Dnia Judaizmu

Centralne nabożeństwo Słowa Bożego XXII Dnia Judaizmu odbyło się w namiocie ustawionym na rynku Starego Miasta w niedalekiej odległości od nieistniejącej już dziś Synagogi Alte Szil - największej łódzkiej Synagogi.

Plakat - zaproszenie na spotkanie z Elżbietą Ficowską

Na stronie od 2019-01-14

14 stycznia 2019 r.

Urodzona w getcie, uratowana przez Sendlerową / Projekt: Pamięć.

"Pozwólmy wybrzmieć tym historiom na nowo. Pamiętamy i pamiętajmy, że "Holokaust jest częścią historii współczesnej, ale też historii faszyzmu, jest częścią tradycji europejskiej, z którą musimy się pogodzić i którą musimy zrozumieć."

Katedra ewangelicka, Berlin

Na stronie od 2019-01-13

13 stycznia 2019 r.

Reminiscencje 2016 - Niemiecka wizja odświatowienia Kościoła

Tomasz Kycia: Kościół w Niemczech – zarówno hierarchia jak i świeccy – wydaje się ostatnio jakby spłoszony, pełen lęku przed tym, jak zostanie oceniony w debatach społeczno-politycznych. Brakuje mu dobrej komunikacji i dialogu ze światem, ale bez rezygnacji z własnych przekonań. /Więź 26 12 2016/