U rzymskich katolików

Biskup Ignacy Dec i o. Tadeusz Rydzyk podczas Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, 9 lipca 2017 roku na Jasnej Górze. Fot. BPJG / Marek Kępiński

Na stronie od 2021-08-23

23/08/2021 r.

Ewangelicy wysiadają z maryjno-patriotycznego pociągu

"To nie ta trasa, i nie ta Maria, którą znają."
"Reformacja nie odrzuciła Maryi, tylko wizję, w której przekonuje ona srogiego Boga, by nie karał ludzkości – mówi Dariusz Bruncz, redaktor naczelny portalu ekumenizm.pl, w rozmowie Katolickiej Agencji Informacyjnej."

Ks. Mirosław Tykfer

Na stronie od 2021-08-09

19/06/2020 r.

Polska zeświecczona forma religii

"Mamy więc w naszym Kościele zamknięcie na dialog społeczny wokół wartości, ponieważ coraz częściej – na pewno o wiele częściej niż kilkanaście lat temu – nie zakłada się społecznej skuteczności czy nawet etycznej zasadności dialogu z osobami czy środowiskami o odmiennym światopoglądzie. Nie daje się też moralnego przyzwolenia na wspieranie społecznych projektów na rzecz dobra wspólnego podejmowanych we współpracy z tymi środowiskami."

Jak iść przez noc ciemną Kościoła. Więź lato 2021.

Na stronie od 2021-06-14

16/06/2021 r.

Jak iść przez noc ciemną Kościoła

Jako wspólnota Kościoła w Polsce doświadczamy dziś nocy ciemnej, gubimy drogę, tracimy tradycyjne punkty odniesienia. Znikają kulturowe i obyczajowe „podpórki”, na których wspierał się polski katolicyzm.

Pandemia jako doświadczenie ekumeniczne.

Na stronie od 2021-06-13

12/06/2021 r.

Kościele co dalej?

Chemin-Neuf: Spotkanie ekumeniczne "Pandemia jako doświadczenie ekumeniczne. Kościele co dalej?"
Ks. T. Halik osobiście wprowadzi nas w temat. Następnie inni teolodzy i duszpasterze różnych wyznań podzielą się z nami swoimi refleksjami. Będzie też czas na postawienie pytań przez uczestników oraz panel dyskusyjny. Na początek i na koniec nie zabraknie wspólnej modlitwy o jedność Chrześcijan.
Ks. Halík: To nie liberalizacja teologii doprowadziła do upadku Kościoła.

Abp Grzegorz Ryś

Na stronie od 2021-06-01

01/06/2021 r.

Abp Grzegorz Ryś: Pandemia pokazała, gdzie są słabości naszego Kościoła

"Pokazała wyraźnie to, co w naszym Kościele było doświadczeniem albo przeważnie, albo wręcz wyłącznie kulturowym, a co było rzeczywiście obszarem osobiście przeżywanej wiary. Teraz słychać zewsząd pytanie: czy ludzie wrócą do Kościołów? Oczywiście, że nie wrócą, jeśli chodzili tam wcześniej jedynie z pewnego nawyku kulturowego."

Paweł Stachowiak

Na stronie od 2021-05-21

21/05/2021 r.

Z historii - Prymas i Tygodnik, racje konfliktu

Kolejna historyczna dobranocka prof. Pawła Stachowiaka, tym razem pt.: O Kryzysie Kościoła. Prymas i Tygodnik, racje konfliktu. Tradycyjnie w piątki na godz. 21

Ks. prof. Andrzej Perzyński

Na stronie od 2021-05-18

01/04/2021 r.

Liturgia Wielkiego Tygodnia i duchowe dziedzictwo Izraela

„Liturgia Wielkiego Tygodnia może być dla chrześcijanina znakomitą okazją do przemyślenia jego stosunku do duchowego dziedzictwa Izraela, z którego wyrasta Kościół” – mówi ks. prof. Andrzej Perzyński. Teolog z UKSW w rozmowie z KAI opowiada o relacjach chrześcijańsko-żydowskich, wyjaśnia konflikt z faryzeuszami, komentuje mit o mordach rytualnych oraz omawia zmiany w teologii i liturgii po Soborze Watykańskim II. Rozmowa Dawida Gospodarka (KAI) z ks. prof. Andrzejem Perzyńskim

Kluby Tygodnika - logo

Na stronie od 2021-05-10

13/06/2007 r.

Kluby “Tygodnika Powszechnego”

Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!