Wspólna modlitwa

Ramadan Karem

Na stronie od 2024-03-13

14/03/2024 r.

Lessons from Ramadan on the Dignity of the Human Person

Lessons from Ramadan on the dignity of the human person with teachings and blessings from teachers including Sheikh Abu Iyyad, Fauzia Chanda, Qadi Muhammad Abu Obied, and Sheikh Ghassan Manasra.
Jewish response and prayer offered by Nechama Goldman Barash. Followed by a Christian prayer offered by Heather Smith.

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu - fragment logo

Na stronie od 2024-03-13

14/03/2024 r.

Konferencja – Wiara i Naród

Pytania o relacje zachodzące pomiędzy wiarą i narodem są istotnymi pytaniami, nie tylko w dzisiejszych czasach. Czy wiara może być związana z narodem, czy jest jedynie osobistą relacją człowieka z Bogiem? Czy Bóg wzywa cały naród czy tylko pojedynczego człowieka? Co stanowi o narodzie, którego członkowie wywodzą się z różnych narodów i religii lub nie identyfikują się z żadną religią? Czy Bóg kieruje odmienne wezwania do poszczególnych narodów, tak jak kieruje indywidualnie do każdego z nas? Czy takie rozumowanie może być początkiem dyskryminacji lub rasizmu? A może wiara w Boże wezwanie jest źródłem pokoju w każdej sytuacji i kontekście?

Rekolekcje Wielkopostne u progu Auschwitz w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

Na stronie od 2024-03-08

22/03/2024 r.

Rekolekcje Wielkopostne u progu Auschwitz w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu

Rekolekcje Wielkopostne zawsze są osobistym, wewnętrznym przygotowaniem do przeżycia wielkiego Triduum: przez cierpienia i śmierć do zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tak szukamy w naszym życiu pocieszenia, kierunku, nadziei i odwagi.
W tym roku zapraszamy szczególnie zatroskanych o pokój. Czujemy, że wojny w Ukrainie i w Ziemi Świętej nas dotyczą. Nie chcemy być obojętni.

Elijah Interfaith Institute - logo

Na stronie od 2024-02-29

29/02/2024 r.

The Dignity of the Human Person: From Ideal to Realisation

Thursday 29th February at 5:00 pm Jerusalem time.
Rabbi Art Green in conversation with Peta Jones Pellach.
- Rabbi Art Green is an American scholar of Jewish mysticism and Neo-Hasidic theologian. He was a founding dean of the non-denominational rabbinical program at Hebrew College in Boston.
- Rabbi Art Green (Jewish, USA) Followed by responses and prayers.

Elijah Interfaith Institute - logo

Na stronie od 2024-02-29

29/02/2024 r.

The Global House of Friendship and Hope

In this age, when friendships across faiths and nations are lacking in much of the globe and interfaith movements are characterized by outward reaching action, the Global House of Friendship and Hope will go to the core of the spiritual life and the life of prayer of faith traditions.

Modlitwa w drugą rocznicę ataku Rosji na Ukrainę

Na stronie od 2024-02-23

24/02/2024 r.

Modlitwa w drugą rocznicę ataku Rosji na Ukrainę

W komunikacie na stronie WKEE czytamy: „24 lutego 2024 roku przypada druga rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Prawdopodobnie już ponad pół miliona ludzi straciło życie w tej wojnie. Przemoc, cierpienie i zniszczenie stały się częścią codziennego życia wielu ludzi. Jednak nam, jako ludziom i Kościołom, nie wolno się do tego przyzwyczajać!”
Sekretarz generalny WKEE ks. dr Mario Fischer przebywał w Ukrainie w styczniu 2024 roku i wyraził solidarność z Kościołem luterańskim w tym kraju.
Na konferencji pastorów w Odessie przygotowano modlitwę o pokój, zachęcając wszystkie Kościoły członkowskie WKEE do udziału w nabożeństwach i modlitwach o pokój w okolicy 24 lutego.