Cierpienie Niewinnych

Symfonia "Cierpienie Niewinnych" w hołdzie wszystkim ofiarom Holocaustu i niewinnym ofiarom z całego świata

Sumfonia Cierpienie Niewinnych

Symfonia "Cierpienie Niewinnych" w hołdzie wszystkim ofiarom Holocaustu i niewinnym ofiarom z całego świata

W hołdzie wszystkim ofiarom Holocaustu i niewinnym ofiarom z całego świata zabrzmi 23 czerwca przed "Bramą Śmierci" w Oświęcimiu symfonia "Cierpienie Niewinnych" autorstwa założyciela Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello. W wydarzeniu weźmie udział 12 tys. osób z Polski i zagranicy, w tym ponad 50 biskupów oraz 35 rabinów i katechistów Drogi Neokatechumenalnej z całego świata.

Dzieło muzyczne będzie wykonane w Polsce po raz pierwszy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17 przed tak zwaną "Bramą Śmierci" przy wejściu do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

"Organizowane przez Drogę Neokatechumenalną, jedną z najważniejszych dziś rzeczywistości odnowy w Kościele katolickim wydarzenie jest bezprecedensowe, zgromadzi ponad pięćdziesięciu biskupów i 35 rabinów z całego świata i odbędzie się na zakończenie 362. zgromadzenia Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie" - mówił 21 czerwca w Krakowie na konferencji prasowej red. Ryszard Montusiewicz, katechista Drogi Neokatechumenalnej z Lublina.

Przewidziane sa wystąpienia m.in.: rabina Irvina Yitza Greenberga, byłego przewodniczącego Jewish Life Network i Steinhardt Foundation, rabina Jay’a Rosenbauma, przewodniczącego Rady Rabinów Ameryki Północnej i pozdrowienie rabina Davida Rosena, przewodniczącego Żydowskiego Komitetu Międzynarodowego ds. Relacji Międzyreligijnych i odpowiedzialnego za relację między Izraelem i Stolicą Apostolską. W trakcie wydarzenia Kiko Argüello wyjaśni znaczenie dzieła, a kard. Stanisław Dziwisz wystąpi na zakończenie symfonii.

Hołd ofiarom Holocaustu zostanie złożony modlitwą "El Ma’ale Rahamim" odśpiewaną przez Rabina Chaima Adlera, kantora Wielkiej Synagogi w Jerozolimie.

Symfonia "Cierpienie niewinnych" została wystawiona w wielu miastach świata, spośród których wyróżnia się Sala Nervi w Watykanie w obecności Benedykta XVI, pokaz w Jerozolimie, w Galilei, w Betlejem, w Paryżu, w Düsseldorfie, w katedrze w Madrycie, w Chicago, w Bostonie i w roku 2012 w Lincoln Center w Nowym Jorku w obecności trzech tysięcy Żydów i 35 rabinów.

Symfonię będzie można usłyszeć również 25 czerwca w Lublinie, dzień przed ceremonią nadania tytułu doktora honoris causa Kiko Argüello na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

CAŁOŚĆ TRANSMITOWAĆ BĘDZIE TV TRWAM.

/KAI/