SEMINARIA „KONTEKST NAUCZANIA O HOLOKAUŚCIE” 2024

„Kontekst nauczania o Holokauście”

Źródło: Muzeum Galicja

Muzeum Galicja ogłasza nabór na seminarium „Kontekst nauczania o Holokauście”

Ogłaszamy nabór na seminarium „Kontekst nauczania o Holokauście”!
Od 2010 roku organizujemy seminaria dla nauczycieli i nauczycielek, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat historii i kultury Żydów, antysemityzmu i Holokaustu oraz nawiązać kontakty i wymienić doświadczenia z innymi osobami zajmującymi się tą tematyką. Od 2014 roku organizujemy seminaria podstawowe oraz zaawansowane. Do tej pory we wszystkich edycjach tego szkolenia wzięło udział ponad 700 nauczycielek i nauczycieli z Polski

W 2024 roku po raz pierwszy seminarium będzie trzystopniowe i w związku z tym wprowadziliśmy kilka istotnych zmian. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na ten temat:

Terminy seminariów:

  • Seminarium I stopnia: 30 lipca-3 sierpnia 2024
  • Seminarium II stopnia: 26-30 lipca 2024
  • Seminarium III stopnia: 22-26 lipca 2024

Zgłoszenia:

  • Seminarium I stopnia: aby przejść do formularza zgłoszeniowego, kliknij TUTAJ.
  • Seminarium II stopnia: aby przejść do formularza zgłoszeniowego, kliknij TUTAJ.
  • Seminarium III stopnia: aby przejść do formularza zgłoszeniowego, kliknij TUTAJ.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 maja 2024

Pytania dotyczące seminariów „Kontekst nauczania o Holokauście” można kierować do Anny Wencel: anna.wencel@galiciajewishmuseum.org

  • Seminaria „Kontekst nauczania o Holokauście” są organizowane we współpracy z Yahad – In Unum.
  • Projekt realizowany dzięki wsparciu Conference on Jewish Material Claims Against Germany.
  • Projekt wspierany przez Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość” (EVZ) oraz Niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów.

Więcej (Dodane 29.10.2024)

Projekt poseminaryjny „Kontekst nauczania o Holokauście” (2022)

Projekt poseminaryjny uczestników jedenastej edycji szkolenia dla nauczycieli „Kontekst nauczania o Holokauście” zorganizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja latem 2021 roku.

Nauczyciele z całej Polski, którzy brali udział w seminarium I stopnia na przełomie lipca i sierpnia 2021, po powrocie do domów opracowali i nadesłali materiały i wskazówki dotyczące edukacji o historii Żydów, dziedzictwie żydowskim i Holokauście. Zaprezentowali także lokalne zabytki i miejsca pamięci.

Na podstawie tych materiałów powstało pięć krótkich filmów. Ideą projektu była wymiana doświadczeń, pokazanie mniej znanych, nieoczywistych miejsc, a także zainspirowanie innych nauczycieli i edukatorów do odkrywania lokalnego dziedzictwa żydowskiego i realizowania z uczniami projektów poświęconych historii społeczności żydowskich w ich miejscowościach.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Claims Conference.

Seminaria "Kontekst nauczania o Holokauście" w 2021 roku zostały zorganizowane we współpracy z Yahad - In Unum i dzięki wsparciu finansowemu Claims Conference, Konsulatu USA w Krakowie oraz Zukunftsfonds der Republik Österreich.