„Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919-1939”
12/12/2022 | Na stronie od 06/12/2022
Źródło: UAM
12 grudnia br. na UAM odbędzie się konferencja naukowa pt. „Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919-1939”. Podczas spotkania zostaną przedstawione wyniki badań, które dotyczyły sytuacji żydowskich studentek i studentów na Uniwersytecie Poznańskim w okresie międzywojennym.
Badania, o których mowa, prowadzone były przez Komisję ds. badania przypadków prześladowania osób pochodzenia żydowskiego na Uniwersytecie Poznańskim przed II wojną światową, która została powołana w 2019 r. przez ówczesnego rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego. W skład Komisji weszli naukowcy z UAM, przedstawiciele różnych dyscyplin humanistyki: prof. UAM Krzysztof Podemski (przewodniczący), prof. Anna Wolff-Powęska, prof. UAM Piotr Forecki, prof. UAM Maciej Michalski, prof. UAM Rafał Witkowski.
Efektem prac Komisji jest licząca 700 stron publikacja Wyparte historie. Antysemityzm na Uniwersytecie Poznańskim w latach 1919-1939, zredagowana przez Macieja Michalskiego i Krzysztofa Podemskiego, a przygotowana wydawniczo przez Wydawnictwo Naukowe UAM. Promocja tejże publikacji odbędzie się 12 grudnia podczas konferencji.
Wydarzenie rozpocznie się 12 grudnia o godz. 10.00 w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus i będzie transmitowane online na kanale YouTube UAM. Dla osób zainteresowanych udziałem stacjonarnym obowiązuje rejestracja poprzez formularz. Wypełnij formularz rejestracyjny!
Szczegółowe informacje dotyczące konferencji, wraz z programem wydarzenia, znajdują się na stronie internetowej: wyparte-historie.amu.edu.pl