O bohaterskiej rodzinie, która za swoją wierność Bogu - a może po prostu człowieczeństwu - zapłaciła najwyższą cenę.

Ulmowie - beatyfikacja

Czytaj więcej:
Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbędzie sie 10 września 2023 w Markowej

O bohaterskiej rodzinie, która za swoją wierność Bogu - a może po prostu człowieczeństwu - zapłaciła najwyższą cenę. Okazując miłosierdzie wobec bliźnich, podpisała na siebie wyrok śmierci.

Źródło: Stacja7.pl

Czy było warto? Czy Wiktoria i Józef mogli postąpić inaczej? Czy w ogóle mamy prawo zadawać takie pytania, siedząc wygodnie przed komputerem?

Wierność kosztuje. Niekiedy bardzo dużo. Fakt, że wkrótce Ulmowie zostaną ogłoszeni błogosławionymi dowodzi jednak, że dobro - wbrew pozornej potędze zła - zawsze zwycięży.

Ulmowie. Historia bohaterskiej rodziny

Podczas okupacji niemieckiej było im bardzo ciężko. Mimo to, w 1942 r. zdecydowali się przyjąć pod swój dach i dać schronienie ośmiorgu Żydom o nazwiskach: Goldman i Szall.

Ona - cicha, on - ekstrawertyk

Wiktoria była cicha, introwertyczna, bardzo gościnna, ciepła i kochająca. Józef był jej przeciwieństwem - aktywny i ekstrawertyczny. Miał takie cechy charakteru, które nie pozwalały mu nie działać.

Ulmowie wydali na siebie wyrok śmierci, otwierając drzwi żydowskiej rodzinie. Dlaczego to zrobili?

„Byli małżeństwem przez osiem lat i 261 dni" – pisze na początku książki Agnieszka Bugała, autorka fascynującej reporterskiej opowieści o rodzinie z Markowej.

Msza beatyfikacyjna Rodziny Ulmów odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 10:00 w Markowej.

Sam moment beatyfikacji Wiktorii, Józefa i ich siedmiorga dzieci nastąpi przed śpiewem hymnu „Chwała na wysokości Bogu”.