Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim

Krakowski 24. Dzień Judaizmu - plakat

2021-01-17

Krakowski 24. Dzień Judaizmu

XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce przypada w niedzielę 17 stycznia i tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie modlitewne, transmitowane za pośrednictwem platformy Zoom.
Hasło tegorocznego Dnia Judaizmu brzmi: „Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30, 15).

XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce - plakat

2021-01-17

XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce - zapowiedź

Pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15) w niedzielę 17 stycznia odbędzie się XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i obowiązujące ograniczenia wszystkie wydarzenia będą odbywać się w przestrzeni Internetu.

Dzień Judaizmu 2021 - mottem wydarzenia są słowa: „Życie i śmierć. ‘Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście’”. Ten biblijny cytat pochodzi z Księgi Powtórzonego Prawa (

2021-01-17

Życie i śmierć - hasłem 24. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

Centralne obchody 24. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce odbędą się 17 stycznia 2021 r. w Warszawie – poinformował KAI bp Rafał Markowski, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem. Mottem wydarzenia są słowa: „Życie i śmierć. ‘Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście’”. Ten biblijny cytat pochodzi z Księgi Powtórzonego Prawa (Pwt 30,15).

O świętowaniu Szabatu i Niedzieli – komentarze red. Janusza Poniewierskiego

2020-01-17

O świętowaniu Szabatu i Niedzieli

Można ów dzień nazwać świątynią − tyle że istniejącą w „królestwie czasu”, a nie w określonym miejscu na ziemi. Bramą wiodącą do Nieba. Zapowiedzią odkupienia i przedsmakiem wieczności − konstatuje red. Poniewierski w swoim komentarzu do czytań na 23. Dzień Judaizmu w KK.

2020-01-17

XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

Świętowanie i dzień święty to temat wokół którego odbywać się będą obchody Dnia Judaizmu w Kościele rzymsko-katolickim w Polsce, ogólnopolskie w dniach 16-17 stycznia 2020. - w Gnieźnie.

2020-01-16

XXIII Dzień Judaizmu - centalne obchody w Gnieźnie

  • Nabożeństwo biblijne
  • Sympozjum "Znaczenie Dnia Świętego w judaizmie i chrześcijaństwie"
  • Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żydowskiej i Piosenek Polaków pochodzenia żydowskiego
  • Spotkanie panelowe "Śladami Żydów Gnieźnieńskich"
  • 2020-01-12

    XXIII Dzień Judaizmu w Warszawie

  • Żydzi i chrześcijanie wobec święta /Kościół Środowisk Twórczych/
  • Pamięć Zagłady w myśli teologów żydowskich i chrześcijańskich /Żydowski Instytut Historyczny i Centrum Myśli Jana Pawła II/