Wokół V Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie

Światowe Forum Holokaustu - logo

75 rocznica wyzwolenia Auschwitz

Światowe Formu Holocaustu - Jerozolima

 • 8 stycznia 2020 - Specjaliści od polityki historycznej napinają mięśnie
  W tle pojawiają się oskarżenia o antysemityzm, Zagładę i rację stanu adwersarzy - Jan Grabowski
 • 9 stycznia 2020 - Sytuacja się tak skomplikowała, że nie ma innej decyzji
  Tę konferencję zorganizował pan, który się nazywa Kantor. Przepraszam, on to zorganizował jak kantor. Handel z historią. Tego się nie robi - powiedział Szewach Weiss..Łatwo zrzucić na Polskę całą winę. Przecież te prawie wszystkie państwa współpracowały z Niemcami, z hitlerowcami - podsumował.
 • 9 stycznia 2020 - Jak wygląda czytanie Tory w synagodze? Zwój Tory, ręcznie przepisywany na pergaminie przez uczonego sofera, to jeden z najświętszych przedmiotów judaizmu.
 • 9 stycznia 2020 -Nie wolno zabierać pamięci Auschwitz-Birkenau
  Zarówno Andrzej Duda, jak i goście, nawiązywali w przemówieniach do kryzysów związanych z obchodami Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu oraz niedawnym wystąpieniem Władimira Putina.
 • 21 stycznia 2020 - Piotr Cywiński and World Holocaust Forum Foundation
  The Times of Israel: Piotr Cywinski appeared to attack mainly the World Holocaust Forum Foundation, one of the event’s three co-organizers, accusing it of seeking to replace the yearly event held at Auschwitz.
 • 23 stycznia 2020 - V World Holocaust Forum - relation
  Frank-Walter Steinmeier: Germans haven’t learned lesson of Holocaust.
 • 3 lutego 2020 - Yad Vashem przeprosił Instytut Yad Vashem przeprosił za zaprezentowanie "zniekształconych" faktów historycznych podczas zorganizowanego w Jerozolimie Światowego Forum Holokaustu - informuje "Haarec".
 • 3 lutego 2020 - Yad Vashem apologizes
  Museum tells newspaper it allowed an unbalanced representation of events during World War II, clarifies that videos shown at ceremony last month do not represent its own position

Rrównolegle - obchody w Oświęcimiu