Synteza procesu synodalnego - KIK-owskie spotkania synodalne

KIK-owskie spotkania synodalne - plakat

Źródło: Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie

Niedawno zakończyły się konsultacje ogólnopolskiej fazy Synodu

Synody od początków wspólnoty Kościoła są jednym z narzędzi stosowanych do rozpoznawania nie tylko kwestii doktrynalnych, ale także znaków czasu.

Niedawno zakończyły się konsultacje ogólnopolskiej fazy Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, trwającego na prośbę i wezwanie papieża Franciszka, który zaprasza katoliczki i katolików do namysłu nad naszym Kościołem jako wspólnotą.

Pod koniec wakacji zaprezentowano ogólnopolską syntezę prac synodalnych, która jest efektem konsultacji, rozmów, spotkań i ankiet prowadzonych w parafiach, grupach i stowarzyszeniach kościelnych, czy także na poziomie samej diecezji.

Czego dowiedzieliśmy się o Kościele i o nas samych w trakcie tych kilku miesięcy prac synodalnych? W jakim miejscu jesteśmy, jakie wyzwania i zadania jako wspólnota rozpoznaliśmy? Przed jakimi szansami stoimy?

Zapraszamy Was do wspólnej rozmowy, w której udział wezmą także zaproszeni goście:

  • Monika Białkowska, doktor teologii fundamentalnej, dziennikarka i publicystka, autorka i prowadząca internetowy program „Reportaż z wycinków świata”.
  • Uschi Pawlik, katoliczka związana z Fundacją Wiara i Tęcza, zaangażowana w kongres Katoliczek i Katolików, gdzie uczestniczy w grupie Spojrzenia na Małżeństwa i Związki Partnerskie. Tłumaczka i redaktorka.
  • ks. Matteo Campagnaro, doktor teologii pastoralnej, sekretarz księdza kardynała Kazimierza Nycza, jedna z osób kontaktowych synodu w Archidiecezji Warszawskiej. Spotkanie poprowadzi
  • Dawid Gospodarek, dziennikarz Katolickiej Agencji Informacyjnej, redaktor i publicysta, członek zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Środa, 19 października, godzina 17:30, siedziba KIK-u (ul. Freta 20/24A)

Czytaj więcej:

Przypomnienia:

  • Zagłaskana teologia. Wykrztuśmy z siebie trzy twierdzenia, o których się szepce po kątach, ale nie uchodzi głośno mówić (ks. Marek Starowieyski) 24/10/2000