Siostra Judyta Pudełko PDDM uhonorowana nagrodą im. ks. Indrzejczyka 2019-2021 przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów

Siostra Judyta Pudełko PDDM

Siostra Judyta Pudełko PDDM

Nagroda została wręczona w czasie modlitewnego spotkania chrześcijan i Żydów "Wspólna Radość Tory" organizowanego przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów od 2001. Nagrodą uhonorowano również dk.Halinę Radacz i pastora Wiesława Didoszaka.

Wspólna Radość Tory wraz z uroczystością uhonorowania Laureatki<<<

Nagrodą uhonorowano również dk. Halinę Radacz i pastora Wiesława Didoszaka.

  • O Nagrodzie i pracach Kapituły - Ewa Trafna
  • Świadectwo - s. Judyta Pudełko
  • Laudacja - Ewa Klinger

Nagroda im. ks. Romana Indrzejczyka to honorowe wyróżnienie przyznawane przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów duchownym chrześcijańskim i osobom konsekrowanym, które swymi dokonaniami, działalnością, a także postawą życiową czy niezłomnością charakteru przyczyniły się istotnie do rozwoju dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej.

Siostra Judyta Pudełko PDDM

Urodzona w w 1974 r. w Krakowie – zakonnica Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, doktor teologii biblijnej, doktor hab. w dziedzinie nauk teologicznych, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. ("W drodze")

Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2007-2010 studiowała w Studium Biblicum Franciscanum (SBF) w Jerozolimie, gdzie uzyskała licencjat z nauk biblijnych i archeologii.

Siostra Jolanta Judyta Pudełko PDDM jest członkinią Stowarzyszenia Biblistów Polskich i przewodniczką grup pielgrzymkowych w Ziemi Świętej.

Zaangażowana w duszpasterstwo biblijne i popularyzowanie Lectio Divina.

Autorka kilkudziesięciu artykułów o charakterze naukowym i popularnym, książki Wierny przyjaciel lekarstwem życia (Syr 6,16). Koncepcja przyjaźni w Księdze Syracydesa, współautorka Bierz i czytaj.

Zrozumieć Słowo