Ekologia z perspektywy różnych chrześcijańskich tradycji wyznaniowych

Ukazał się trzeci w tym roku numer JEDNOTY

Ukazał się trzeci w tym roku numer JEDNOTY - okładka

Tematem numeru - ekologia z perspektywy różnych chrześcijańskich tradycji wyznaniowych.

W ten sposób włączamy się w działania, które Polska Rada Ekumeniczna prowadzi pod hasłem #EKOKOŚCIÓŁ. Ponadto w numerze m.in. o tożsamości ewangelicko-reformowanej i myśli zmarłego w tym roku ekumenisty o. Wacława Hryniewicza.

W numerze:

  • EkoKościół – chrześcijanie różnych wyznań a ekologia
  • Czy księgi wyznaniowe są potrzebne?
  • Tożsamość ewangelicko-reformowana
  • Myśl zmarłego w tym roku ekumenisty o. Wacława Hryniewicza
  • Omówienie kolejnego fragmentu Katechizmu Genewskiego Jana Kalwina Numer jest dostępny zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Spis treści:

Wydarzenia towarzyszące:

Webinaria na Zoom

2020-09-ekokosiol.jpg

Czym jest sprawiedliwość klimatyczna, pielgrzymowanie dla klimatu, zrównoważone rolnictwo, Buen vivir, psychologia środowiska naturalnego? Czy grozi nam wiosna bez ptaków? Jak powinna zmieniać się mobilność? Te i inne tematy zostaną poruszone podczas cyklu webinariów w ramach 1. Wirtualnej Pielgrzymki Ekumenicznej dla Sprawiedliwości Klimatycznej.

Więcej informacji tutaj:

1. Wirtualna Pielgrzymka Ekumeniczna dla Sprawiedliwości Klimatycznej

Na przełomie września i października odbędzie się 1. Wirtualna Pielgrzymka Ekumeniczna dla Sprawiedliwości Klimatycznej. W jej ramach w internecie odbędzie się szereg webinariów oraz akcja „Buty”, która w warunkach pandemii ma zademonstrować wsparcie dla idei sprawiedliwości klimatycznej. Akcja „Buty” już trwa. Zachęcamy do udziału!

Więcej na ten temat tutaj:

Czas Dla Stworzenia

1 września rozpoczyna się #CzasDlaStworzenia (Season of Creation ). To międzynarodowa inicjatywa ekumeniczna mająca na celu zwrócić uwagę chrześcijan na potrzebę ochrony środowiska naturalnego i zainspirować ich do działania w tym zakresie. SeasonOfCreation #EKOKOŚCIÓŁ

Więcej na ten temat tutaj: