Ekologia z perspektywy różnych chrześcijańskich tradycji wyznaniowych
Ukazał się trzeci w tym roku numer JEDNOTY
25/09/2020 | Na stronie od 25/09/2020
Tematem numeru - ekologia z perspektywy różnych chrześcijańskich tradycji wyznaniowych.
W ten sposób włączamy się w działania, które Polska Rada Ekumeniczna prowadzi pod hasłem #EKOKOŚCIÓŁ. Ponadto w numerze m.in. o tożsamości ewangelicko-reformowanej i myśli zmarłego w tym roku ekumenisty o. Wacława Hryniewicza.
W numerze:
- EkoKościół – chrześcijanie różnych wyznań a ekologia
- Czy księgi wyznaniowe są potrzebne?
- Tożsamość ewangelicko-reformowana
- Myśl zmarłego w tym roku ekumenisty o. Wacława Hryniewicza
- Omówienie kolejnego fragmentu Katechizmu Genewskiego Jana Kalwina Numer jest dostępny zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.
Wydarzenia towarzyszące:
Webinaria na Zoom
Czym jest sprawiedliwość klimatyczna, pielgrzymowanie dla klimatu, zrównoważone rolnictwo, Buen vivir, psychologia środowiska naturalnego? Czy grozi nam wiosna bez ptaków? Jak powinna zmieniać się mobilność? Te i inne tematy zostaną poruszone podczas cyklu webinariów w ramach 1. Wirtualnej Pielgrzymki Ekumenicznej dla Sprawiedliwości Klimatycznej.
1. Wirtualna Pielgrzymka Ekumeniczna dla Sprawiedliwości Klimatycznej
Na przełomie września i października odbędzie się 1. Wirtualna Pielgrzymka Ekumeniczna dla Sprawiedliwości Klimatycznej. W jej ramach w internecie odbędzie się szereg webinariów oraz akcja „Buty”, która w warunkach pandemii ma zademonstrować wsparcie dla idei sprawiedliwości klimatycznej. Akcja „Buty” już trwa. Zachęcamy do udziału!
Czas Dla Stworzenia
1 września rozpoczyna się #CzasDlaStworzenia (Season of Creation ). To międzynarodowa inicjatywa ekumeniczna mająca na celu zwrócić uwagę chrześcijan na potrzebę ochrony środowiska naturalnego i zainspirować ich do działania w tym zakresie. SeasonOfCreation #EKOKOŚCIÓŁ