Abp Ryś o podstawowym zadaniu Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem

Abp Grzegorz Ryś

Fot. BP KEP

Źródło: eKAI, 27 X 2022

– Wszyscy się zgadzamy, że najważniejszym zadaniem Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem jest szeroko rozumiana edukacja – podkreślił abp Grzegorz Ryś, podsumowując spotkanie Komitetu, które odbyło się dziś, po raz pierwszy pod jego przewodnictwem.

Abp Ryś powołany został na przewodniczącego Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem 12 października br. podczas 393 Zebrania Plenarnego KEP.

Czytaj więcej:

  • Abp Grzegorz Ryś przewodniczącym Rady ds. Dialogu Religijnego oraz Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem

2022-11-01-kep-judaizm.jpg

Jak poinformował abp Ryś, podczas spotkania uczestnicy zastanawiali się nad zadaniami na najbliższą i dalszą przyszłość i rozmawiali na temat planowanych na 17 stycznia obchodów Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Wysłuchali też wystąpienia Naczelnego Rabina Polski, Michaela Schudricha, który był gościem spotkania.

– Najważniejszym zadaniem, jakie przed nami stoi jest szeroko rozumiana edukacja chrześcijan, katolików – zaznaczył abp Ryś. – Potrzebna jest intensywna praca jeśli chodzi o studia i formację seminaryjną przyszłych księży a także formację intelektualną katechetów i katechistów. Ważne są również szersze formy edukacji, związane z docieraniem do przeciętnego katolika w Polsce z informacją, jakie są rzeczywiście relacje między Kościołem a judaizmem, jak je opisuje Magisterium i jakie z tego nauczania wynikają konkretne przesłanki do działań – powiedział.

Następne spotkanie Komitetu odbędzie się 16 listopada w Łodzi.

Prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.