"Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" - B. Engelking, J.Grabowski, Panz (You Tube)

"Dale jest noc" - okładka

Źródło: You Tube

Wszechnica FWW

Dalej jest noc - dyskusja wokół książki

Zapowiedzi:

Dyskusja wokół książki, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN [22 kwietnia 2018 r.]

Jak Żydzi walczyli o życie w czasie II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Polsce oraz jaka była postawa Polaków wobec ukrywających się współobywateli pochodzenia żydowskiego opisuje książka "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski". Dyskusja na temat książki będącej podsumowaniem wieloletnich badań odbyła się podczas spotkania z cyklu "Czytelnia POLIN" w Muzeum Historii Żydów Polskich.

W dyskusji wzięli udział redaktorzy publikacji – prof. Barbara Engelking, prof. Jan Grabowski i autorka jednego z rozdziałów Karolina Panz. Jako komentator wystąpił prof. Marcin Zaremba, a dyskusję poprowadził dziennikarz radia TOK FM Jakub Janiszewski.

Książka "Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" jest podsumowaniem kilkuletniego projektu badawczego "Strategie przetrwania Żydów podczas okupacji w Generalnym Gubernatorstwie, 1942-1945. Studium wybranych powiatów", realizowanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Autorami rozdziałów są Barbara Engelking, Tomasz Frydel, Jan Grabowski, Dariusz Libionka, Dagmara Swałtek-Niewińska, Karolina Panz, Alina Skibińska, Jean Charles Szurek i Anna Zapalec.

Lubelskie spotkanie z autorami i książką "Dalej jest noc"

Brama Grodzka 4 cze 2018

Spotkanie z dr hab. Dariuszem Libionką oraz Aliną Skibińską wokół książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” odbyło się 26 maja 2018 rok. Spotkanie poprowadził Adam Kopciowski.

Książka „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” pod redakcją prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego to dwutomowe wydawnictwo będące podsumowaniem kilkuletniego projektu badawczego realizowanego przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów pt. Strategie przetrwania Żydów podczas okupacji w Generalnym Gubernatorstwie, 1942-1945. Studium wybranych powiatów. Autorami rozdziałów są Tomasz Frydel, Jan Grabowski, Dariusz Libionka, Dagmara Swałtek-Niewińska, Karolina Panz, Alina Skibińska, Jean Charles Szurek i Anna Zapalec.

Świat Turowicza 2018. Wobec zagłady cz. 1

W sobotę, 16 czerwca spotkaliśmy się po raz kolejny w ramach Świata Turowicza. Tym razem rozmawialiśmy o trudnym procesie kształtowania pojednania po II Wojnie Światowej. W pierwszym panelu referują autorzy książki "Dalej jest noc": prof. Dariusz Libionka, Karolina Panz i Dagmara Swałtek-Niewińska.

Jak radzili sobie Żydzi podczas Zagłady Barbara Engelking oraz prof Jan Grabowski

Jan Grabowski i Barbara Engelking w Centrum Premier Czerska 8/10. Spotkanie odbyło się 21 czerwca 2018 r.

Spotkanie wokół książki "Dalej jest Noc" z Barbarą Engelking i Dariuszem Libionką

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego

Spotkanie odbyło się w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach w dniu 2 lipca 2018 w ramach obchodów 72. rocznicy pogromu kieleckiego.

Polemika i proces

Debata o książce „Dalej jest noc”

TVP Info, 2021

Dr Tomasz Domański: O losie Żydów pod okupacją niemiecką decydowali sami Niemcy

Telewizja wPolsce, 13 lut 2019

„Warto rozmawiać”. Kontrowersje wokół książki „Dalej jest noc” o losach Żydów w okupowanej Polsce

TVP Info, Warto rozmawiać, 21 lut 2021

Konferencja prasowa dotycząca sprawy Leszczyńskiej przeciwko Grabowskiemu i Engelking, 18 luty 2021

Konferencja prasowa adwokatów Moniki Brzozowskiej-Pasieki i Jerzego Pasieki, dotycząca pozwu Filomeny Leszczyńskiej przeciwko J. Grabowskiemu i B. Engelking. Podczas konferencji zostaną pokazane nowe źródła i materiały dotyczące sprawy.

Prof. Jan Grabowski przed wyrokiem w sprawie "Dalej jest noc": To może być bat na badaczy 08.02.2021

Za pomocą tzw. gongosów, czyli organizacji pozarządowych sponsorowanych przez rząd, zadawany jest cios w badaczy. Tu oczywiście nie chodzi o cześć sołtysa Malinowskiego, tu chodzi o realizację polskiej polityki historycznej rękami tych gongosów, w tym wypadku Reduty Dobrego Imienia - mówi prof. Jan Grabowski, historyk specjalizujący się w badaniach nad Holocaustem, współautor książki 'Dalej jest noc'.

Proces przeciwko redaktorom "Dalej jest noc"

Ogłoszenie wyroku nastąpi 9 lutego 2021.