Fundamentalizm - dyskusja z cyklu Między religiami

fot. Davie Green, Coexist, creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/ - fragment

fot. Davie Green, Coexist, creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/- fragment

Źródło: Muzeum POLIN

Podczas dyskusji z cyklu "Między religiami" zastanowimy się nad narastającym zjawiskiem fundamentalizmu, który jest obecny w życiu religijnym, politycznym i społecznym. Porozmawiamy o tym czy religia sprzyja rozwojowi fundamentalizmu, o tym co jest w świętych księgach i o tym, jaka jest rzeczywistość.

Wysłuchaj relacji audio z dyskusji poświęconej fundamentalizmowi >>

Czy fundamentalizm jest zagrożeniem dla pokoju światowego? Dlaczego fundamentalizm znajduje tak wielu wyznawców i zwolenników? Co świat robi by się fundamentalizm nie rozprzestrzeniał i nie zagarniał kolejnych dziedzin naszego życia? Jaki jest związek fundamentalizmu z terroryzmem?

Gościem Haliny Bortnowskiej, Stanisława Krajewskiego i Andrzeja Saramowicza będzie tym razem prof. Andrzej Rzepliński, sędzia i były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Główną ideą cyklu "Między religiami" jest omawianie współczesnych problemów w odniesieniu do judaizmu, chrześcijaństwa i islamu w ich wzajemnym kontakcie, a także dialogu międzyreligijnego.

Patronem medialnym cyklu dyskusji "Między religiami" jest czasopismo WIĘŹ.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.” Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.