Wszystkie odcienie historii: Polacy - Żydzi. Mity i stereotypy a wzajemne relacje

Mity i stereotypy a wzajemne relacje

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Skąd wzięło się przekonanie, że Żydzi są sprawnymi, ale też pozbawionymi skrupułów przedsiębiorcami? Gdzie tkwi geneza mitu o Żydach dążących do tego, by drogą zakulisowych machinacji zdominować świat?

Zapraszamy na drugi webinar w cyklu "Wszystkie odcienie historii: edycja online", w czasie którego zmierzymy się z tymi pytaniami.

12 grudnia 2021 (niedziela), godz. 17.00
czas trwania: 60 min.
bilety: 15 zł/os; KUP BILET >>
liczba miejsc ograniczona

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania webinaru przy niewystarczającej liczbie sprzedanych biletów.

Jesteśmy dumni z naszej polsko-żydowskiej historii i z tysiącletniej, nieprzerwanej obecności Żydów w Polsce. To historia budowania tożsamości, wspólnoty, wzajemnych wpływów. Jednocześnie powstawały i ciągle pokutują stereotypy, legendy, przekonania, które nie raz doprowadzały do konfliktów i przemocy.

Podczas godzinnego spotkania online właśnie o tym porozmawiamy. Wirtualnie przeniesiemy się do Muzeum POLIN i pokażemy Państwu fragmenty naszych wystaw. Odwiedzimy niektóre zaprezentowane tam miejscowości: Kraków, Sandomierz, Poznań. Podyskutujemy o wyobrażeniach na temat Żydów w przeszłości i o tym, co dzieje się dziś, na ulicach czy w mediach. Jak głęboko tkwi w nas historia? Jak rodziły się uproszczenia i uprzedzenia? Co możemy zrobić dzisiaj, żeby lepiej się rozumieć i bardziej szanować?

Prowadzenie: Beata Meller