„Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci”

Forum Dialogu - logo

Źródło: Forum Dialgou

„Skarby” Patrycji Dołowy – premiera książki i spotkania z autorką

19 stycznia 2022 roku odbyła się premiera książki Patrycji Dołowy pt. „Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci”. Autorka na pomysł napisania „Skarbów” wpadła w 2017 roku, kiedy została poproszona o pomoc w poszukiwaniu korzeni przez swoja przyjaciółkę, amerykańską Żydówkę Michelle Levy. Podczas wspólnej podróży spotkała wiele Polek i Polaków, którzy dbają o pamięć o żydowskiej historii i dziedzictwie. Właśnie ich opowieści zestawione z doświadczeniami Żydów i Żydówek odwiedzających Polskę śladem rodzinnych historii składają się na „Skarby”.

Wśród bohaterów i bohaterek książki są liczni członkowie i członkinie naszej sieci Liderów Dialogu. Ich osobiste opowieści stają się częścią wielowątkowej historii wzajemnie przenikających się losów ludzi z przeszłości i czasów współczesnych oraz ich „skarbów” – osobistych przedmiotów i rodzinnych pamiątek, które po dekadach zmuszają nas do przemyślenia skomplikowanych kwestii konfrontowania się ze śladami utraconego, a niegdyś tętniącego życiem świata.

O książce Patrycji Dołowy można też przeczytać na stronie internetowej Forum Dialogu.

17 lutego o godzinie 19:00 - spotkanie z Patrycją Dołowy w ramach cyklu Zoom na Forum. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniem na FB oraz do rejestracji!