Rekolekcje u progu Auschwitz 6-7 XII 2007

Rekolekcje u progu Auschwitz 6-7 XII 2007

Rekolekcje u progu Auschwitz. "Wspólnie oczekujemy Mesjasza".

W ostatnich latach w rekolekcjach Adwentowych towarzyszyła nam często duchowo Edyta Stein. Ponieważ w rocznicę jej śmierci 9 sierpnia organizowane są rekolekcje poświęcone jej osobie, chcielibyśmy w Adwencie spróbować pójść krok dalej w kierunku dialogu i refleksji chrześcijańsko - żydowskiej.

Adwent to czas oczekiwania na przyjście mesjasza. Może się wydawać, że właśnie to - stosunek do mesjasza - dzieli Żydów i chrześcijan, ale z drugiej strony łączy nas nadzieja oczekiwania i ufność, że Bóg nie zapomni o nas. Stąd tytuł Wspólnie oczekujemy Mesjasza.

"Szanowne Panie i Szanowni Panowie. Tak naprawdę mamy wiele wspólnego ze sobą. Wszyscy oczekujemy na Mesjasza. Wy wierzycie, że już przyszedł, znowu odszedł i kiedyś powróci. Ja wierzę, że dotąd jeszcze nie przyszedł, ale że nadejdzie. Dlatego czynię Państwu pewną propozycję: pozwólcie, że będziemy razem oczekiwać. A kiedy On przybędzie, zapytamy Go po prostu: czy byłeś tu już raz? A wtedy, żywię taką nadzieję, że będę stał blisko Niego i będę szeptał mu do ucha: nie odpowiadaj". Martin Buber

Do przygotowania rekolekcji włączyły się Siostry Matki Bożej Syjonu z Krakowa, których szczególnym charyzmatem jest dialog chrześcijańsko - żydowski.

Cieszymy się bardzo, że także Pan Stanisław Krajewski, żydowski współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, zechciał się z nami dzielić w ramach tych katolickich rekolekcji.

Zachęcamy więc do udziału!

Rekolekcje prowadzą Siostry Matki Bożej z Syjonu i Ks. Manfred Deselaers /za: Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu/

7 - 9 grudnia 2007. Rozpoczęcie: piątek godz. 19.00 Zakończenie: niedziela godz. 13.00 Całościowy koszt pobytu 60,- PLN dla studentów, 100,- dla dorosłych.