Polacy i Żydzi: historia (nie)porozumienia. Zoom na trudne historie, webinar

Polacy i Żydzi: historia (nie)porozumienia. Zoom na trudne historie, webinar

Źródło: POLIN

Jesteśmy dumni z polsko-żydowskiej historii i z tysiącletniej, nieprzerwanej obecności Żydów w Polsce. To historia budowania tożsamości, tworzenia wspólnoty i wzajemnych oddziaływań. Jednocześnie jesteśmy świadomi istnienia stereotypów, legend i przekonań, które nie raz prowadziły do konfliktów i przemocy.

To właśnie o tym porozmawiamy podczas kolejnego spotkania online z serii "Zoom na wystawę". Wirtualnie przeniesiemy się do Muzeum POLIN, gdzie poznamy przykłady takich mitów. Przypomnimy polsko-żydowski Kraków i Sandomierz, podyskutujemy o skojarzeniach z przeszłości oraz o tym, co dzieje się dziś, na ulicach i w mediach. Jak głęboko tkwi w nas historia? Czy można prześledzić mit aż do samego jego początku? Co możemy zrobić dziś, by lepiej się rozumieć i darzyć wzajemnym szacunkiem?

BILET (15 zł) ????

???? Webinar jest częścią nowego cyklu "Zoom na wystawę" czyli niedzielnych spotkań online na platformie Zoom, podczas których możecie poznać fragmenty wystawy stałej Muzeum POLIN i poszerzyć swoją wiedzę o polskich Żydach.

???? Webinary można też rezerwować dla grup zorganizowanych. ????