Zoom na Forum: Współczesny świat chasydów w obiektywie

25 lat Forum Dialogu - logo

Źródło: Forum Dialogu

Forum Dialogu zaprasza

Spotkanie z cyklu Zoom na Forum. Porozmawiamy z Agnieszką Traczewską – fotografką, której prace przybliżają duchowy wymiar współczesnego chasydyzmu. Nasza gościni od kilkunastu lat towarzyszy z aparatem chasydom przybywającym do Polski na groby dawnych cadyków, obserwowała także ich codzienne życie w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Podczas spotkania obejrzymy wybrane prace Agnieszki Traczewskiej, porozmawiamy o tym, jak wygląda współcześnie świat chasydów i dowiemy się, jak kobiecie z aparatem udało się przekonać wyznawców ortodoksyjnego judaizmu do uwiecznienia ich religijnej zadumy i duchowych uniesień.

REJESTRACJA NA SPOTKANIE

Agnieszka Traczewska – fotografka, producentka filmów dokumentalnych, twórczyni Studia Filmowego Largo. Uwiecznia na zdjęciach świat judaistycznej ortodoksji. Poprzez fotografię buduje opowieści o spotykaniu się światów: żydowskości i polskości, przeszłości i teraźniejszości, rygorystycznych zasad i obyczajowego liberalizmu.

Jest autorką trzech cykli fotograficznych o tematyce żydowskiej ortodoksji opublikowanych w albumach Powroty, Wskrzeszony świat i Kroke. Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw fotograficznych prezentowanych na czterech kontynentach.

Rozmowa odbędzie się w ramach cyklu Zoom na Forum organizowanego przez Forum Dialogu. Podczas comiesięcznych spotkań z naukowcami, ekspertkami i aktywistami zajmujemy się różnymi wymiarami historii, kultury i relacji polsko-żydowskich.