U muzułmanów Ramadan 2022. Święty miesiąc postu i błogosławieństwa

Wieczór 1 kwietnia - wieczór 1 maja 2022

U muzułmanów Ramadan 2022. Święty miesiąc postu i błogosławieństwa

Wszystkiego najlepszego, z bajramem!

Z Życzeń Świątecznych do Wiernych Tomasza Miśkiewicza Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Przewodniczącego Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

Po okresie pandemicznych ograniczeń i zmian w jego celebracji wróciliśmy do normalności, jednak tegoroczny post przeżywaliśmy w zupełnie innej rzeczywistości, naznaczonej tragicznymi wieściami z ogarniętej wojną Ukrainy.

Módlmy się o pokój w Ukrainie i na świecie! Trwajmy w wierze, żyjmy w zgodzie, czyńmy dobro i sprzeciwiajmy się złu, a każdego dnia będzie towarzyszyło nam błogosławieństwo Wszechmogącego.

Z okazji Ramadan Bajramu – Eid al-Fitr – składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju, dobrych relacji rodzinnych i płynącej z nich siły.

Niech Allah (słt) przyjmie nasz post, modlitwy i obdarzy nas swoim miłosierdziem!

Ramadan Bajram – nowy odcinek Tatarskich wieści

Poniedziałek, 9 maja 2022 roku

8 maja 2022 r. stacja TVP 3 Białystok wyemitowała najnowszy odcinek programu poświęconego sprawom tatarskiej mniejszości etnicznej pt. Tatarskie wieści.

W programie zaprezentowano materiał nagrany 2 maja br. w bohonickim meczecie podczas pierwszego dnia Ramadan Bajramu.

Nagranie prezentuje fragmenty modlitwy świątecznej, wypowiedzi Macieja Szczęsnowicza, przewodniczącego Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Bohonikach, imama Aleksandra Bazarewicza oraz członków wspólnoty tatarsko-muzułmańskiej.

Najnowszy odcinek oraz wcześniejsze nagrania dostępne są on-line: