„Ale kto mi to imię nadał?”. Spotkanie z Krystyną Budnicką

Z Krystyną Budnicką rozmawia Patrycja Dołowy - plakat

Źródło: Żydowski Instytut Historyczny

Zaproszenie

W rocznicę wyzwolenia Auschwitz i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu spotkanie z Krystyną Budnicką, ocalałą z Zagłady.

Rozmowę poprowadzi Patrycja Dołowy. Początek wydarzenia w ramach „Czwartku na Tłomackiem" 27 stycznia o 18:00.

Zobacz wydarzenie na Facebooku

27 stycznia, rocznicę wyzwolenia Auschwitz, największego niemieckiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady, obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wspominając tych, którym nazistowskie Niemcy i ich sojusznicy odebrali życie, Żydowski Instytut Historyczny zaprosza Państwa na spotkanie z osobą, która ocalała.

Krystyna Budnicka urodziła się jako Hena Kuczer na warszawskim Muranowie. Jej ojciec Boruch był stolarzem. Jako jedyna z rodziny przeżyła powstanie w getcie warszawskim, powstanie warszawskie i z pomocą polskich opiekunów oraz zakonnic, związanych prawdopodobnie z Radą Pomocy Żydom „Żegota”, doczekała końca wojny. Została adoptowana przez państwa Budnickich. Pracowała jako pedagog z dziećmi z porażeniem mózgowym. Jest działaczką Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu i od 2018 r. honorową obywatelką Warszawy.

Prowadzenie:
Patrycja Dołowy – pisarka, artystka multimedialna, działaczka społeczna, autorka książki „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”

__