Oświadczenie dyrektora Muzeum POLIN

"Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu" oraz "Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego" - na liście podmiotów "wysoce szkodliwych" przez Małopolską Kurator Oświaty.

Muzeum POLIN

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Ze zdumieniem przyjąłem medialne doniesienia o umieszczeniu "Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu" oraz "Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego" - instytucji realizujących ważne z perspektywy polsko-żydowskiej historii projekty edukacyjne - na liście podmiotów "wysoce szkodliwych" przez Małopolską Kurator Oświaty. Wspólnie zresztą z całym zastępem innych, działających na rzecz dobra wspólnego organizacji społecznych.

Ponieważ z obu instytucjami współpracujemy stale jako muzeum, znamy ich fantastyczne zespoły, a Centrum Żydowskie jest wręcz laureatem nagrody specjalnej Muzeum POLIN, czuję się w obowiązku do zabrania głosu w tej sprawie i publicznego wyrażenia naszej solidarności. My wiemy i Wy wiecie, że robicie fantastyczne rzeczy. Dlatego zachęcam każdą nauczycielkę i każdego nauczyciela do współpracy i zapewniam, że każdy kontakt z oferowanymi przez Was projektami będzie dla uczniów wartościowy i kształcący.

Ogłaszam oficjalnie, że obie organizacje są na liście szczególnie polecanych przez Muzeum POLIN.

Dużo zdrowia i wytrwałości,

Zygmunt Stępiński, dyrektor Muzeum POLIN wraz z zespołem