Zacznijmy 2022 rok modlitwą o pokój! 1 stycznia o godz. 20

Modlitwa o pokój

Źródło: Wspólnota Sant'Egidio Warszawa

Zacznijmy 2022 rok modlitwą o pokój! 1 stycznia o godz. 20 zapraszamy na uroczystą modlitwę za wszystkie miejsca na ziemhttps://www.facebook.com/santegidio.warszawa/i, gdzie toczą się wojny do kościoła/parafii św. Barbary, ul. Nowogrodzka 51 w Warszawie.

Dalszy ciąg naszego świętowania urodzin Boga, który stał się człowiekiem, tym razem w ośrodku dla cudzoziemców w Dębaku. Bo "świat stworzony przez Boga jest wspólny" (kard. K. Nycz).

2022-01-01-sw-idzi-1.jpg

„Orędzie Papieża [na 55. Światowy Dzień Pokoju] jest piękne, ale też i konkretne, ponieważ pokój buduje się każdego dnia i aby go osiągnąć należy zaczynać od codziennych spraw, takich jak dialog międzypokoleniowy, edukacja i praca. Praca jest szczególnie istotna, ponieważ bez niej ludzie nie dostrzegają swojej godności, a co za tym idzie, godności innych.

Cierpiącymi bardziej niż ktokolwiek są ubodzy, którzy także mają prawo do pokoju – jak podkreśla w swoim przesłaniu Papież Franciszek. Aby wesprzeć to przesłanie Wspólnota Sant'Egidio organizuje marsze w setkach miast i na wszystkich kontynentach. Na Placu św. Piotra umieściliśmy tablice z nazwami krajów, w których aktualnie toczą się wojny, ze szczególnym uwzględnieniem Afryki. Ta inicjatywa ma wspierać naszą modlitwę, budzić pamięć o tych miejscach i cierpiących ludziach. Czarny Ląd jest w centrum zainteresowania naszej wspólnoty, pracujemy nad budowaniem pokoju zwłaszcza w Sudanie Południowym, w północnym Mozambiku i w Republice Środkowoafrykańskiej. Te miejsca są centrum naszej troski, myśli i modlitw.“ - powiedział w Vatican News Marco Impagliazzo.

Także w Warszawie 1 stycznia 2022 roku, dołączyliśmy do tej modliwty.

Orędzie papieża Franciszka:

2022-01-01-st-egidio-2.jpg

To już ostatni element naszego świętowania: Boże Narodzenie razem z Kościołami Wschodu: prawosławnymi, grekokatolikami i rodzinami koptów. Polakami a także imigrantami bądź uchodźcami z Ukrainy, Białorusi, Dagestanu, Bułgarii i Egiptu. Dziękujemy, że możemy z Wami dzielić te dni radości i nadziei!

2022-01-01-st-egidio-3.jpg

Різдво несе радість і надію для всіх! З Різдвом!