Co to znaczy, kiedy czytamy, że „nie było dla Nich miejsca w gospodzie”.

Żródło: Wideoblog o. Wiesława Dawidowskiego OSA I Szukając śladów Jezusa I Odcinek 5

Z Betlejem, z pola pasterzy i z Groty Narodzenia, o. Wiesław Dawidowski wprowadza nas w opowieść o przyjściu na świat Jezusa. Co to znaczy, kiedy czytamy, że „nie było dla Nich miejsca w gospodzie”. Na co zwraca uwagę św. Łukasz? Przede wszystkim na to, że zrządzeniem Opatrzności właśnie tu, w Betlejem, w mieście Dawidowym, na Maryję przyszedł czas porodu. I tak miały wypełnić się starożytne proroctwa.

  • Wszyscy jesteśmy pielgrzymami i tułaczami. Wszyscy szukamy dla siebie bezpiecznego miejsca do życia – mówi o. Dawidowski z Groty Narodzenia. – Oby tych bezpiecznych miejsc do życia było na świecie jak najwięcej. Oby na świecie było jak najmniej tułaczy. I aby Chrystus, Zbawiciel, Mesjasz przyniósł nam wszystkim pokój. Z Betlejem, z tej groty wyszło na świat światło, światło nadziei, które oświeca każdego człowieka, gdy na ten świat przychodzi. Niech ono towarzyszy nam po wszystkich drogach naszego życia.

Muzyka w tym filmie:
Utwór: Middle Eastern Arabic Background Cinematic Music
Wykonawca: Volodymyr Piddubnyk
Dostępny w YouTube na podstawie licencji udzielonej przez HAAWK for a 3rd Party (w imieniu wytwórni Storyblocks); Hexacorp (music publishing), HAAWK Publishing