30. Festiwal Kultury Żydowskiej

???? wydarzenia towarzyszące ????

fot. Edyta Dufaj

fot. Edyta Dufaj

Źródło: 30. Festiwal Kultury Żydowskiej

"Oprócz ponad 120 wydarzeń w programie głównym 30. FKŻ, zapraszamy Was również na kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących przygotowanych przez naszych przyjaciół: JCC Krakow i Żydowskie Muzeum Galicja. Te wydarzenia pokazują głównie kreatywność naszej lokalnej społeczności żydowskiej i żydowskich instytucji – w ten sposób właśnie uczestnicząc w FKŻ możecie zobaczyć, czym żyje Izrael i cała żydowska Diaspora łącznie z Polską społecznością żydowską."

Jednym ze sztandarowych wydarzeń rocznego programu JCC Krakow jest doroczny Ride For The Living. Kilkuset uczestników z całego świata wyruszało na rowerach o poranku spod bramy Auschwitz-Birkenau, aby wieczorem triumfalnie wjechać przez bramę JCC na metę rajdu. To symboliczne odwrócenie kierunku jest sposobem upamiętnienia wszystkich, którzy stracili życie podczas Holokaustu. Finał rajdu – poprzedzony bogatym programem towarzyszącym – zawsze odbywał się podczas FKŻ. Nie inaczej jest i w tym roku. Pomimo, że rajd odbywa się w nowej, wirtualnej formule i można wziąć w nim udział w każdym punkcie na ziemi i w dowolny sposób, finał – już nie tylko wirtualny – odbędzie się również podczas 30. FKŻ. Więcej informacji o Rajdzie oraz o wszystkich wydarzeniach, które JCC Kraków przygotowało do programu towarzyszącego jubileuszowej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej znajdziecie pod linkami poniżej.

Żydowskie Muzeum Galicja to najprężniej działające muzeum Krakowa, wielokrotnie nagradzane za swoją wielowątkową działalność. I taki też – bardzo zróżnicowany i intensywny będzie program, na jaki „Galicja” zaprasza Was podczas 30. FKŻ. Nie można przegapić wystawy prac Jana Marcina Szancera – dla wielu z nas to prawdziwie sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa. Dzięki bogatemu programowi filmowemu wnikniecie głębiej we współczesny świat żydowski i lepiej go zrozumiecie, a serie wykładów i spacerów pokażą Wam jak różnorodna jest polsko-żydowska rzeczywistość. Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza także na jedyne w Krakowie obchody Szabatu z reformowaną społecznością Or Hadash, a także na ceremonię wręczenia honorowych dyplomów Polakom ratującym dziedzictwo żydowskie Chroniąc pamięć**.

Rezerwacja biletów oraz miejsc na wydarzenia w JCC Krakow oraz w Muzeum Galicja odbywa się wyłącznie według informacji zawartych w załączonych programach. Prosimy o sprawdzanie bieżących informacji o wydarzeniach na stronach naszych partnerów.

Wydarzenia towarzyszące JCC Krakow

Żydowskie Muzeum Galicja