Nadzieja bez optymizmu?

Spotkanie ze Zbigniewem Nosowskim okazji 20-lecia kierowania „Więzią”.

Nadzieja bez optymizmu?

"Więź" 25 maja 2021

20 lat temu Zbigniew Nosowski został redaktorem naczelnym „Więzi”

– Najwięcej radości sprawia nam nie to, że ktoś przeczyta, co piszemy, ale gdy okaże się to naszym czytelnikom pomocne – mówił wtedy Katolickiej Agencji Informacyjnej. Była wiosna 2001 roku. Miał 39 lat. To, co sprawia nam najwięcej radości, się nie zmieniło. Inne są jednak dziś świat, Polska, Kościół, także „Więź”. O tym porozmawiamy.

Na spotkanie z naszym naczelnym zapraszamy we wtorek, 25 maja, o godzinie 19 na naszą stronę na Facebooku. Poprowadzi je Jakub Halcewicz-Pleskaczewski, redaktor naczelny Więź.pl.

"Zapraszamy Państwa - niezależnie, czy łączą się Państwo ze Stambułu, Londynu, Zielonej Góry, Łomży czy Warszawy - do zadawania pytań ????"

Relacja filmowa. Prowadzi Jakub Halcewicz-Pleskaczewski.


Zbigniew Nosowski– jest mężem, ojcem, teściem i dziadkiem, redak­torem „Więzi” od 1989 roku, redaktorem naczelnym od roku 2001.

Napisał książki „Parami do nieba. Małżeńska droga świętości”, „Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności”, „Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II”, „Krytyczna wierność. Jakiego katolicyzmu Polacy potrzebują”. Jest współautorem książki i cyklu telewizyj­nego „Dzieci Soboru zadają pytania”.

W latach 2001 i 2005 był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie; w latach 2002–2008 – konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, dyrektor programowy Laboratorium „Więzi”, współtwórca Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2020 roku nominowany do dwóch najważniejszych krajowych nagród dziennikarskich – Grand Press i Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Mieszka w Otwocku.