Koncert Pieśni Pokoju i Błogosławieństwa z okazji XXIV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Kościele katolickim

ZwójTory

Źródło: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego

Z okazji przypadającego w niedzielę, 17 stycznia, XXIV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim zapraszamy do obejrzenia niezwykłego koncertu zatytułowanego „Pieśni Pokoju i Błogosławieństwa”.

Koncert zarejestrowany został w Pokoju Błogosławieństw w kamienicy przy ulicy Planty 7, miejscu pogromu kieleckiego.

Dwoje artystów: Anna Janicka i Jacek Dziubel wykonają pieśni z tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej.

Premiera koncertu w niedzielę, 17 stycznia, o 17.00 na naszym profilu Facebook oraz na kanale YouTube.

Koncert „Pieśni Pokoju i Błogosławieństwa” z okazji XXIV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim

Z okazji przypadającego w niedzielę, 17 stycznia, XXIV Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim zapraszamy do obejrzenia niezwykłego koncertu zatytułowanego „Pieśni Pokoju i Błogosławieństwa”. Koncert zarejestrowany został w Pokoju Błogosławieństw w kamienicy przy ulicy Planty 7, miejscu pogromu kieleckiego. Dwoje artystów: Anna Janicka i Jacek Dziubel wykonali pieśni z tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej. Premiera koncertu w niedzielę, 17 stycznia, o 17.00 na naszym profilu Facebook oraz na kanale YouTube.

Hasłem tegorocznego Dnia Judaizmy są słowa: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście” (Pwt 30,15). Główne obchody organizuje diecezja warszawsko-praska. „Judaizm i chrześcijaństwo postrzegają zatem życie i śmierć w podwójnej perspektywie: jako naturalne życie i śmierć oraz jako duchowe życie we wspólnocie z Bogiem, bądź duchową śmierć przez zerwanie owej wspólnoty. Judaizm podkreśla, że człowiek stworzony na obraz Boży otrzymał możność wolnego wyboru między dobrem a złem, prawością a grzechem, posłuszeństwem a nieposłuszeństwem, czyli między życiem a śmiercią” – napisał w w swoim słowie na Dzień Judaizmu bp. RAfał Markowski, Przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem.