Akademia Zimowa ŻIH 2020 Online

Akademia Zimowa ŻIH 2020 Online

Źródło: Żydowski Instytut Historyczny

Akademia Zimowa II stopnia Online odbędzie się 6 grudnia (niedziela) 2020 r. Początek – o godz. 10:00. Zakończenie – ok. godz. 17:30.
Aby wziąć udział w Akademii, należy

Akademia Zimowa 2020 Online to seminarium na poziomie zaawansowanym przeznaczone dla nauczycieli, edukatorów oraz lokalnych aktywistów zaangażowanych w realizację projektów związanych z tematyką żydowską. Celem uczestnictwa w Akademii Zimowej ŻIH 2020 Online jest zarówno pogłębienie i poszerzenie wiedzy z zakresu historii polskich Żydów, szczególnie w okresie okupacji niemieckiej, jak i zapoznanie się z wartościowymi metodami i praktykami edukacyjnymi stosowanymi w nauczaniu o Zagładzie.

Akademię rozpoczną zajęcia z wykorzystania literatury dokumentu osobistego z kolekcji Podziemnego Archiwum Getta Warszawy w działalności edukacyjnej. W dalszej części uczestnicy dowiedzą się więcej o różnorodności współpracowników grupy Oneg Szabat i ich roli w tworzeniu tej szczególnej kolekcji dokumentów. Później zastanowimy się wspólnie nad dziejami i znaczeniem żydowskich cmentarzy, a także nad kwestiami związanymi z pamięcią o nich. Przyjrzymy się też zbiorom, które dotyczą żydowskich nekropolii i które znajdują się w kolekcji ŻIH. Na zakończenie zaś przybliżymy Państwu historię obozu zagłady Treblinka II poprzez film edukacyjny przygotowany przez ŻIH oraz przedstawimy niektóre materiały źródłowe z naszej kolekcji. Zaprezentujemy również jeden z efektów międzynarodowego projektu RETHINK, w ramach którego ŻIH wraz z partnerami stworzył anglojęzyczny podręcznik przygotowujący nauczycieli do wizyt w miejscach pamięci.

Seminarium będzie zakończone podsumowaniem i wirtualnym rozdaniem dyplomów.

Relacja z zeszłorocznej Akademii Zimowej<<<

Seminarium jest organizowane w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej