ŻIH - trwa rejestracja na Akademię Letnią 2020

Weekendowa Akademia Letnia Żydowskiego Instytutu Historycznego 26–27 września 2020 roku. Edycja na poziomie podstawowym odbywa się w ramach Programu Oneg Szabat.

Jedno ze spotkań Akademii Letniej 2019

Źródło: Żydowski Instytut Historyczny

Weekendowa Akademia Letnia Żydowskiego Instytutu Historycznego

26–27 września 2020 roku. Edycja na poziomie podstawowym odbywa się w ramach Programu Oneg Szabat.

Akademia kierowana jest do nauczycieli i edukatorów, którzy w swojej pracy dydaktycznej podejmują zagadnienia związane z dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym, szczególnie zainteresowanych Zagładą. Uczestnicy będą mogli poszerzyć wiedzę o historii polskich Żydów oraz poznają wartościowe metody i praktyki edukacyjne przydatne w nauczaniu.

Pierwszy dzień Akademii rozpocznie blok wykładów związanych z historią Żydów polskich podczas okupacji niemieckiej. Uczestnicy obejrzą znajdującą się w Żydowskim Instytucie Historycznym wystawę „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”, a także publikację popularnonaukową „Archiwum ważniejsze niż życie” poświęconą grupie Oneg Szabat, która dokumentowała los Żydów w czasie Zagłady. W dalszej części dnia uczestnicy dowiedzą się więcej o pracy z dokumentami źródłowymi z Archiwum grupy Oneg Szabat oraz o możliwościach ich wykorzystania w scenariuszach lekcji.

Drugiego dnia Akademii uczestnicy udadzą się do Muzeum Treblinka, gdzie poza zwiedzaniem terenu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Treblinka II będą mieli również okazję, by porozmawiać o dobrych praktykach edukacyjnych stosowanych przez Dział Edukacji ŻIH.

Akademia odbędzie się w weekend 26–27 września 2020 r. w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie przy ul. Tłomackie 3/5 (w sobotę) oraz w Muzeum w Treblince (w niedzielę).

Początek wydarzenia: sobota 26 września, godz. 10:00

Koniec wydarzenia: niedziela 27 września, godz. 16:15

Uwaga: Organizator zapewnia uczestnikom wydarzenia nocleg w Warszawie, przekąski, ciepłe i zimne napoje, lunch, a także transport na trasie Warszawa-Treblinka-Warszawa.

*

Aby wziąć udział w Akademii, należy wypełnić i przesłać w terminie do 10 września 2020 r. znajdujący się pod tym linkiem formularz zgłoszeniowy.

Informację o przyjęciu na szkolenie otrzymają Państwo drogą mailową do 14 września 2020 r. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu: (0–22) 827 92 21 (wew. 102) lub pisząc na adres email: edukacja@jhi.pl.

Akademia Letnia ŻIH 2020 jest organizowana w ramach Programu Oneg Szabat — wieloletniego planu działań upamiętniających Archiwum Ringelbluma i grupę Oneg Szabat zainicjowanego przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Program jest realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.