Judaizm i synagoga. Seminarium dla nauczycieli i edukatorów

Judaizm i synagoga. Seminarium dla nauczycieli i edukatorów

Źródło: Żydowski Instytut Historyczny

Seminarium zatytułowane „Judaizm i synagoga” kierowane jest do nauczycieli i edukatorów, którzy w swojej pracy dydaktycznej podejmują zagadnienia związane z dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym, szczególnie zainteresowanych kulturą materialną i duchową Żydów.

Jego celem jest prezentacja wiedzy z zakresu historii polskich Żydów oraz przedstawienie wartościowych metod i praktyk edukacyjnych przydatnych w nauczaniu.

Seminarium rozpocznie blok wykładów dotyczących roli synagogi we wspólnotach żydowskich. Mowa będzie również o miejscu Tory w codziennym życiu. Uczestnicy seminarium będą mogli zwiedzić znajdującą się Żydowskim Instytucie Historycznym wystawę „Bejt Tfila – Dom Modlitwy”, po której oprowadzać będzie jej kurator. Ponadto zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz prowadzone przez nasportale Centralna Biblioteka Judaistyczna i DELET, na których znaleźć można nie tylko judaika, ale również materiały edukacyjne, które mogą być wykorzystywane podczas lekcji w szkole.

Seminarium odbędzie się w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. w siedzibie Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie przy ul. Tłomackie 3/5.

Początek wydarzenia: 10:00

Koniec wydarzenia: 18:15

Uwaga: Organizator zapewnia uczestnikom wydarzenia lunch, przekąski, ciepłe oraz zimne napoje.

*

Aby wziąć udział w seminarium, należy wypełnić i przesłać w terminie do 23 lipca 2020 r. znajdujący się pod tym linkiem formularz zgłoszeniowy.

Informację o przyjęciu na szkolenie otrzymają Państwo drogą mailową do 28 lipca 2020 r. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod numerem telefonu: (0–22) 827 92 21 (wew. 102) lub pisząc na adres email: edukacja@jhi.pl.

Seminarium jest organizowane w ramach projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej