Anne Applebaum "Matka Polka"

Anne Applebaum

Źródło: POLIN

Zapraszamy na spotkanie online wokół książki "Matka Polka" – wywiadu rzeki, który z Anne Applebaum przeprowadził Paweł Potoroczyn. W związku z pandemią premiera książki została przeniesiona na wrzesień 2020. Spotkanie online ma więc charakter przedpremierowy. Rozmowę poprowadzi Piotr Kraśko/TVN.

  • 28 kwietnia (wtorek), godz. 19:30
  • transmisja online na Facebooku wydawnictwa Osnova Publishing i Muzeum POLIN

Dziennikarka i pisarka w książce szczerze dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi zmian zachodzących w świecie, opowiada o własnych życiowych wyborach, swojej fascynacji Rosją, a także tłumaczy dlaczego zdecydowała się przyjąć polskie obywatelstwo i zamieszkać w kraju nad Wisłą.

Anne Applebaum jest dziennikarką "The Atlantic" I wykładowcą w Johns Hopkins University, gdzie prowadzi badania nad dezinformacją w XXI wieku. Autorka kilku książek: "Gułagu", za który otrzymała nagrodę Pulitzera, "Czerwonego głodu" i "Za żelazną kurtyną". Przez piętnaście lat była dziennikarką i redaktor "The Washington Post". Żona Radosława Sikorskiego, byłego ministra spraw zagranicznych RP.

Paweł Potoroczyn, dyplomata, wykładowca, producent. Absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Autor związany z "Tygodnikiem Powszechnym" od ponad trzydziestu lat. Publikował również w magazynach: "Rzeczpospolita", "Russkaja Mysl", "Franfurter Allgemeine Zeitung". Nominowany do Nagrody Literackiej Nike za debiutancką powieść "Ludzka rzecz".