Żydowska teologia chrześcijaństwa: Wydarzenia dialogu: Chrześcijańska teologia współczesnego judaizmu:
 
Teksty dialogu Filozofia dialogu
Teologia po Szoa
Katecheza o Żydach i judaizmie
Dialog a liturgia
Misja i dialogOto jak dobrze
i jak miło,
gdy bracia
mieszkają razem
(Ps 133)
 
Celem Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów jest przyczynianie się do wzajemnego poznawania się i zrozumienia chrześcijan i Żydów, przezwyciężania stereotypów i pogłębiania kontaktów międzyreligijnych.
 
> PRChiZ Kim jesteśmy Władze Statut Członkowie honorowi Siedziba Publikacja Rady Kwartalnik Kalendarium Ważne linki Lektura
 
 
 


Inauguracja obchodów 25-lecia Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz
50. rocznicy Deklaracji Nostra aetate.
VI Bliskie Spotkanie Chrześcijan i Żydów. 3 marca 2015.

ZAPROSZENIE

W imieniu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów serdecznie zapraszamy do udziału w VI Bliskim Spotkaniu Chrześcijan i Żydów, które odbędzie się w synagodze im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków, w Warszawie, przy ulicy Twardej 6, dnia 3 marca (wtorek), początek o godzinie 18.30 (6.30 po południu).

Spotkanie będzie dedykowane Ks. Arcybiskupowi Henrykowi J. Muszyńskiemu, Prymasowi seniorowi, autorowi książki "Początek wspólnej drogi". Wręczymy także siostrze Mary O'Sullivan RSM dyplom "Człowiek Pojednania" - honorowego wyróżnienia przyznawanego przez PRChiŻ osobom spoza Polski, szczególnie zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego w Polsce, w uznaniu ich wyjątkowego wkładu w dzieło zbliżenia. W części artystycznej z minirecitalem wystąpi Stanisław Soyka.

Spotkanie zainauguruje obchody 25-lecia Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz 50. rocznicę Deklaracji Nostra aetate. Współorganizatorem jest Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.

Bogdan Białek
Stanisław Krajewski
współprzewodniczący PRCHiŻProgram: ( plakat: i fotorelacja:)

początek godz. 18.30, zakończenie - 20.30, synagoga im. Małżonków Nożyków, Warszawa, ul. Twarda 6

Prowadzenie - Bogdan Bialek Współorganizatorem jest Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.